Nie przepłacajmy za bilety lotnicze. Jak kupić taniej bilety Ryanair, WizzAir lub easyJet?

Samolot W!zz AirJeśli często podróżujesz samolotem, to powinieneś wiedzieć jak nie przepłacać. Jeśli jeszcze nie wiesz, to już spieszę Ci z pomocą.
Na rynku polskim najpopularniejszymi tanimi liniami lotniczymi są: Ryanair, W!zz Air, easyJet. Powinniśmy im być niesamowicie wdziędzni, bo swoimi niesłychanie tanimi połączeniami nauczyli nas korzystać z samolotów. :) ale jak można zapłacić jeszcze mniej?

Ryanair
W przypadku Ryanair bookując bilety wystarczy zapłacić za nie kartą Mastercard Prepaid Debit. Dzięki temu unikamy płacenia prowizji. W przypadku rezerwacji onilne wynosi ona 5 £ / 5 € i jest pobierana od każdego lądowania. Czyli lecąc w tą i spowrotem płacimy 10 £ / 10 € prowizji. Jak uniknąć tych płacenia tych dodatkowych ponad 40 zł? Opisałem to w artykule „Jak nie płacić prowizji Ryanair dzięki karcie Mastercard Prepaid Debit”

easyJet
Pobiera tak zwaną „opłatę za płatność”. Wysokość tej opłaty to aż 8 funtów, czyli naprawdę dużo. Jeśli płacimy kartą debetową to jest to 3,5 funta. Podobnie jak w Ryanair jest jedna karta, którą płacąc możemy poczuć się wyjątkowo i nie płacimy żadnych dodatkowych opłat. Jest to Visa Electron.

WizzAir
W przypadku tej linii lotniczej opłata dodatkowa to 23 zł za każde lądowanie. Sposobem na uniknięcie tej opłaty jest karta kredytowa Wizz Air. Problemem jest to, że takiej karty w Polsce nie da się zdobyć. Możemy jednak zmniejszyć odrobinę koszt płacąc przelewem. Po prostu bookując wybieramy opcję przelew i kosztuje nas to 12 zł mniej niż płatność kartą. Przy locie w dwie strony, to 24zł oszczędności.

Bookmark and Share

4 Responses to Nie przepłacajmy za bilety lotnicze. Jak kupić taniej bilety Ryanair, WizzAir lub easyJet?

 1. Marcin says:

  Bzdura – WIZZ pobiera 23 zł za płatność i kartą i przelewem

 2. Adam says:

  teraz opłata to 27 zł za jeden lot WizzAir – być Citybank posiada z swojej ofercie kartę kredytową wizz air, ale jeszcze mało szczegółów na jej temat jest jasnych

 3. pejpa says:

  Witam,
  Mam problem płacąc kartą Visa Electron za bilety na easyJet.com.
  System nie chciał jej potraktować jako Visy Electron. Płatność zostałą dokonana dopiero, gdy wybrałem opcję zwykłej Visy (wyszło troszkę drożej). Ktoś ma pomysł w czym może być problem?

 4. Kazimierz says:

  BZDURA easyjet nie honoruje kart Visa Electron. Po kilkukrotnej próbie z różnymi kartami, poprosiłem mój bank o sprawdzenie możliwości płacenia tymi kartami – odpowiedź centrali; że w banku obsługującym easyjet nie ma nawet śladu próby łączenia się mojej karty z ich systemem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *