Ryanair – bez prowizji

Neteller mastercard prepaidBy taniej korzystać z połączeń lotniczych Ryanair wystarczy skorzystać z karty MasterCard Prepaid. Zresztą taką informacje możemy uzyskać z samej strony internetowej przewoźnika. Problem w tym, że żaden z Polskich banków takiej karty nie oferuje. Kartę MasterCard Prepaid posiada Fortis, ale niestety nie jest to prawdziwa karta prepaid (przed płacona), a zwykła debetówka, więc Ryanair pobiera prowizje od przelewów z niej.

Ale czy nie możemy poszukać za granicą?

Wystarczy założyć kartę w firmie Nettler lub Moneybookers. Są to to firmy dobrze znane przez polskich pokerowych graczy. Zazwyczaj konto w tych firmach daje im kilkudziesięciodolarowe bonusy w kasynach internetowych.
My wykorzystamy konto w Nettler lub Moneybookers inaczej. Dzięki temu z każdym wylotem zaoszczędzimy ponad 40 zł!

Te nazwijmy je „portfele internetowe” działają na takiej zasadzie, że przed zakupem biletów przelewamy ze swojego normalnego polskiego konta pieniądze na ten „wPortfel” i z niego już bez prowizji opłacamy bilety. Możemy również połączyć nasz „ePortfel” z dotychczas posiadaną kartą kredytową. Jednak rozwiązanie to będzie nas kosztować około 1,75% od każdego przelewu. Taniej jest robić przelewy.
Wystarczy wybrać spośród tych dwóch firm i zarejestrować się na ich stronie. Ja wybrałem Netellera, ponieważ jest dla nas atrakcyjniejszy.

Net+ firmy Neteller

Dostępne dla Polaków Tak
Ograniczenie wiekowe Brak danych
Weryfikacja tel./ID
Zasilenie konta przelewem bankowym Bezpłatne
Zaksięgowanie przelewu 2-5 dni (zazwyczaj 1)
Zasilenie konta kartą płatniczą 1,75%
Wypłata z konta przelewem 1,00 $ + ewentualna opłata banku w którym posiadamy konto
Wypłata poprzez płatność w sklepie 0,00 $
Przewalutowanie (PLN->GBP itp.) 2,5% w stosunku do hurtowych kursów wymiany
Limit zakupów na dobę 10
Opłata za kartę o zł
Ile czeka się na kartę? 5-7 dni

Procedura rejestracji jest banalna. Wystarczy wypełnić krótki formularz: link

Poniżej zdjęcia formularza rejestracyjnego wraz z instruktarzem. Neteller Mastercard prepaid - instrukcja cz.1

Ja wybrałem walute PLN, ale jeśli macie konto bankowe w innej walucie, to wybierzecie inną. Pamiętajcie, że jeżeli wylatujecie np. z UK, to płacicie za bilety w walucie lotniska z którego wylatujecie. Czyli dla osób stale przebywających w UK bardziej opłaca się chyba wybór waluty w GBP i wpłacanie pieniędzy z brytyjskiego konta.
Neteller Mastercard prepaid - instrukcja cz.2
Po zarejestrowaniu wystarczy włączyć opcje „Upgrade to Extended” i przejść proces weryfikacji. Ważne żeby nie wybierać karty Mastercard prepaid w wersji virtualnej! a przede wszystkim pamiętać swoje „security question”. Nam do płacenia za bilety jest potrzebna prawdziwa, plastikowa. Bardzo ważne jest to, że karta jest darmowa! Jednak nie zamawiajmy jej jeśli nie zamierzamy z niej korzystać, ponieważ 14 miesięczny okres nieużywania kończy się dla nas karą 30$. Oczywiście wystarczy w tym czasie choć raz zapłacić kartą za orbitki i problem mamy z głowy.

Życzę miłego i taniego latania! :)

Bookmark and Share

7 Responses to Ryanair – bez prowizji

 1. bartek says:

  Witam,
  Mam pytanie,

  zarejestrowałem się na stronie Netellera, mam account ID i Secure kod, wysłałem na wkazany adres email skan dowodu, co jeszcze musze zrobić, żeby otrzymać karte?

  pozdrawiam

 2. Radek says:

  Może troche to trwało, ale specjalnie dla Ciebie napisałem artykuł http://mastercardprepaid.pl/2010/03/weryfikacja-konta-neteller-by-otrzymac-mastercard-prepaid/ Pozdrawiam

 3. Magda says:

  Witam, dzięki karcie Netellera można byc zwolnionym z prowizji za zakup biletów w Ryanair, ale czy z tytułu dokonania płatności kartą przez internet Netellera pobiera opłatę? Chciałabym założyć konto w firmie Neteller – ze względu na możliwość uniknięcia płacenia prowizji Ryanair – ale mam wątpliwości czy nie będę obciążana dodatkowymi opłatami przez Netellera za prowadzenie takiego konta? Mam na myśli dodatkowe opłaty które nie wynikają z przeprowadzonych transakcji typu zasilanie konta kartą lub wypłata środków z konta o których jest mowa w tabeli opłat w artykule. Bardzo proszę o informację. Dziękuję.

 4. Radek says:

  Pani Magdo z moich doświadczeń wynika, że żadnych nie. No chyba, że ktoś zamówi kartę i wyrzuci ją do kosza, to po 14 miesiącach pobrana zostanie opłata z racji niewykorzystania karty. Bodajże 10 euro. Jeśli jednak choć raz zapłacimy w sklepie kartą za orbitki, to opłaty takiej nie będzie.

 5. Monika says:

  kolejna karta tyle ze wirtualna to wirecard, wlasnie aplikowalam. Wydaje sie proste ale trwa..jeszcze nie wiem jak dlugo. Musza zweryfikowac moja karte Visa

 6. spongebob says:

  \wystarczy zaplacic za orbitki? a nie mozna za co kolwiek zaplacic zeby nie poniesc oplaty?

 7. Radek says:

  @spongebob: można zapłacić za cokolwiek. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *